Gratis software-update voor eBikes met smart systeem
Performance upgrade 2.0
Meer power? Jij beslist.
Bepaal zelf de prestatiewaarden van je drive unit - en stel ze in via de individuele rijmodi van de eBike Flow-app.
Koppel
Met een hoger koppel kun je sneller accelereren. Ideaal bij technische beklimmingen of bij het transport van zware lasten.
Vermogen
Met een hoger maximaal motorvermogen kun je piekbelastingen of steile stijgingen beter aan.
Ondersteuning
Vertrouw op hogere maximale ondersteuning in elke situatie dankzij de hogere maximale stuwkracht, zelfs bij lage trapfrequenties.
| Reference Blockteaser | ![]() | ![]() | ![]() | ![]() | ![]() | ![]() | ![]() | ![]() | ![]() |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Performance Line CX | Performance Line CX | Performance Line CX‑R | Performance Line CX Race Limited Edition | Performance Line PX | Performance Line SX | Cargo Line | Cargo Line | Performance Line Speed | |
| BDU384Y | BDU374Y | BDU386Y | BDU376Y | BDU347Y | BDU314Y | BDU384Y | BDU374Y | BDU388Y | |
| Max. draaimoment2 (Nm) | |||||||||
| Fabrieksinstellingen | 85 Nm | 85 Nm | 100 Nm | 85 Nm | 85 Nm | 60 Nm4 | 85 Nm | 85 Nm | 100 Nm |
| Performance upgrade (2025) | 100 Nm | 85 Nm | 100 Nm | 85 Nm | 90 Nm | 60 Nm | 100 Nm | 85 Nm | 100 Nm |
| Performance upgrade 2.0 (2026) | 120 Nm | 85 Nm | 120 Nm | 85 Nm | 90 Nm | 60 Nm | 120 Nm | 85 Nm | 100 Nm |
| Max. vermogen (Watt) | |||||||||
| Fabrieksinstellingen | 600 W | 600 W | 750 W | 600 W | 600 W | 600 W | 600 W | 600 W | 750 W |
| Performance upgrade (2025) | 750 W | 600 W | 750 W | 600 W | 700 W | 600 W | 750 W | 600 W | 750 W |
| Performance upgrade 2.0 (2026) | 750 W | 600 W | 750 W | 600 W | 700 W | 600 W | 750 W | 600 W | 750 W |
| Maximale ondersteuning3 (%) | |||||||||
| Fabrieksinstellingen | 340 % | 340 % | 400 % | 400 % | 340 % | 340 % | 400 % | 400 % | 340 % |
| Performance upgrade (2025) | 400 % | 400 % | 400 % | 400 % | 400 % | 400 % | 400 % | 400 % | 400 % |
| Performance upgrade 2.0 (2026) | 600 % | 600 % | 600 % | 600 % | 600 % | 400 % | 600 % | 600 % | 400 % |
1 Hogere prestatiewaarden zorgen ook voor meer slijtage en een kleinere actieradius. Je kunt daar de prestatiewaarden van de drive unit via de eBike Flow-app naar wens aanpassen.
2 De eBike-fabrikant kan het maximale koppel op basis van de fabrieksinstellingen beperken. In de eBike Flow-app kan dan alleen het maximale koppel worden ingesteld dat door de fabrikant is vastgesteld.
3 De maximale ondersteuning is afhankelijk van de geselecteerde rijmodus en de individualisering daarvan en van het geleverde eigen vermogen. Tot 600% ondersteuning slechts tot 15 km/h. Beschikbaar in de rijmodi Race, Turbo, eMTB+, Cargo, Auto.
4 De standaardkoppelwaarde van 60 Nm geldt alleen voor eBikes die vanaf oktober 2025 zijn geproduceerd. Oudere eBikes hebben standaard 55 Nm, wat via een update van de eBike Flow-app kan worden verhoogd naar 60 Nm.
Veelgestelde vragen (FAQs)
De performance upgrade van Bosch eBike Systems is een gratis software-update die de prestatiewaarden (koppel, vermogen, ondersteuning) van bepaalde Bosch-aandrijvingen van het smart systeem verbetert. Je kunt dit heel eenvoudig zelf doen via de eBike Flow-app. In het verleden was er al een eerste performance upgrade, daarom noemen we de nieuwe "performance upgrade 2.0".
Jouw voordeel: snellere acceleratie en krachtigere ondersteuning, dankzij een verhoging van het maximale koppel tot 120 Newtonmeter en de maximale ondersteuning tot 600 %.
De performance upgrade 2.0 is beschikbaar voor de volgende Bosch-aandrijvingen van het smart systeem:
-
Performance Line CX Gen 5 (BDU384Y) krijgt tot 120 Nm koppel en 600 % ondersteuning.
-
Performance Line CX Gen 4 (BDU374Y) krijgt tot 600% ondersteuning.
-
Performance Line CX-R (BDU386Y) krijgt tot 120 Nm koppel en 600 % ondersteuning.
-
Performance Line CX Race Limited Edition (BDU376Y) krijgt tot 600% ondersteuning.
-
Cargo Line (BDU384Y) krijgt tot 120 Nm koppel en 600 % ondersteuning.
-
Cargo Line (BDU374Y) krijgt tot 600% ondersteuning.
-
Performance Line PX (BDU347Y) krijgt tot 600% ondersteuning.
-
In de VS/Nieuw-Zeeland: Performance Line Speed (BDU388Y) krijgt tot 600% ondersteuning.
-
In de VS/Nieuw-Zeeland: Performance Line Sport (BDU347Y) krijgt tot 600% ondersteuning.
Opmerking: De fabrikant van de eBike kan het maximale koppel via de fabrieksinstellingen beperken. In de eBike Flow-app kun je dan alleen het maximale koppel instellen dat het merk heeft bepaald.
Concreet kan het maximale koppel bij sommige Bosch-motoren van het smart systeem dankzij de performance upgrade 2.0 worden verhoogd tot 120 Nm. Bovendien kan de maximale ondersteuning bij een snelheid tot 15 km/h bij sommige motoren worden verhoogd tot 600 %. Stel hiervoor in de eBike Flow-app onder ‘Instellingen’ in de individuele rijmodi de schuifregelaar voor de trapondersteuning in op +5. Beschikbaar in de rijmodi Race, Turbo, eMTB+, Cargo, Auto.
Een hoog koppel van 120 Nm biedt ondersteuning in rijsituaties waarin je extra kracht nodig hebt. Bij de eMountainbike biedt het voordelen op zeer steile, technische stijgingen, vooral als je met een lagere trapfrequentie rijdt. Bij eCargo Bikes maakt het het opstarten op een helling met zware lading gemakkelijker en helpt het om snel een stabiele snelheid te bereiken. Een hogere ondersteuning van 600 % betekent dat de eBike-aandrijving meer werk overneemt en de rijder minder kracht hoeft te zetten. Dat helpt vooral bij zware lasten, steile stijgingen of na een lange tocht, mocht je kracht afnemen.
De Performance Line CX Gen 4 (BDU374Y) heeft een maximaal koppel van 85 Nm, dat niet verder kan worden verhoogd. Het is echter mogelijk om de ondersteuning te verhogen tot 600% met de eBike Flow-ap. Stel hiervoor in de eBike Flow-app onder ‘Instellingen’ in de individuele rijmodi de schuifregelaar voor de trapondersteuning in op +5. Beschikbaar in de rijmodi Turbo, eMTB+, Auto.
120 newtonmeter maximaal koppel, afwijkingen mogelijk afhankelijk van het versnellingstype. Hogere prestatiewaarden betekenen ook meer slijtage en minder actieradius, we laten deze individuele beslissing aan jou over. De eBike-fabrikant kan het maximale koppel via de fabrieksinstellingen begrenzen. In de eBike Flow-app kun je dan alleen het maximale koppel instellen dat het merk heeft bepaald. Beschikbaar voor de Performance Line CX-R (BDU386Y), de Performance Line CX (BDU384Y) en Cargo Line (BDU384Y). De Performance Line CX-R (BDU386Y) wordt nog steeds standaard geleverd met de prestatiewaarden 100 Nm, 750 Watt en 400% ondersteuning. De Performance Line CX (BDU384Y) wordt nog steeds standaard geleverd met de prestatiewaarden 85 Nm, 600 Watt en 340% ondersteuning. De Cargo Line (BDU384Y) wordt nog steeds standaard geleverd met de prestatiewaarden 85 Nm, 600 watt en 400 % ondersteuning. Deze waarden vertegenwoordigen de ideale balans tussen vermogen en rijplezier in relatie tot slijtage en actieradius.
TerugTot 600 % ondersteuning, maar alleen tot 15 km/h. Beschikbaar in de rijmodi Race, Turbo, eMTB+, Cargo, Auto voor geselecteerde drive units van het smart systeem: Performance Line CX-R (BDU386Y), Performance Line CX Race Limited Edition (BDU376Y), Performance Line CX (BDU384Y), Performance Line CX (BDU374Y), Cargo Line (BDU384Y), Cargo Line (BDU374Y), Performance Line PX (BDU347Y), alleen in de VS en Nieuw-Zeeland: Performance Line Speed (BDU388Y) en Performance Line Sport (BDU347Y). Meer informatie over de compatibiliteit van de eBike vind je in de eBike Flow-app. De drive units worden standaard geleverd met een ondersteuning van maximaal 340% of 400% (afhankelijk van de drive unit). Voor de ideale balans tussen vermogen en rijplezier in verhouding tot slijtage en actieradius.
Terug








