Bezplatná aktualizace softwaru pro elektrokola s chytrým systémem
Performance Upgrade 2.0
Více síly? Rozhodujete vy.
Sami si stanovte výkonové hodnoty své pohonné jednotky a nastavte je pro jednotlivé jízdní režimy v aplikaci eBike Flow.
Točivý moment
Vyšší točivý moment umožňuje rychlejší akceleraci. Ideální pro technickou jízdu do kopce nebo přepravu těžkých nákladů.
Výkon
Zvýšením maximálního výkonu motoru můžete ve špičce lépe zvládat náročné úseky nebo strmá stoupání.
Podpora
Při vyšší maximální podpoře se můžete spolehnout na mohutný záběr v každé situaci – i při nízké kadenci šlapání.
| Technické údaje | ![]() | ![]() | ![]() | ![]() | ![]() | ![]() | ![]() | ![]() | ![]() |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Performance Line CX | Performance Line CX | Performance Line CX‑R | Limitovaná edice Performance Line CX Race | Performance Line PX | Performance Line SX | Cargo Line | Cargo Line | Performance Line Speed | |
| BDU384Y | BDU374Y | BDU386Y | BDU376Y | BDU347Y | BDU314Y | BDU384Y | BDU374Y | BDU388Y | |
| Maximální točivý moment2 (Nm) | |||||||||
| Nastavení podvozku | 85 Nm | 85 Nm | 100 Nm | 85 Nm | 85 Nm | 60 Nm4 | 85 Nm | 85 Nm | 100 Nm |
| Aktualizace výkonu jednotky (2025) | 100 Nm | 85 Nm | 100 Nm | 85 Nm | 90 Nm | 60 Nm | 100 Nm | 85 Nm | 100 Nm |
| Aktualizace výkonu jednotky 2.0 (2026) | 120 Nm | 85 Nm | 120 Nm | 85 Nm | 90 Nm | 60 Nm | 120 Nm | 85 Nm | 100 Nm |
| Max. výkon (ve wattech) | |||||||||
| Nastavení podvozku | 600 W | 600 W | 750 W | 600 W | 600 W | 600 W | 600 W | 600 W | 750 W |
| Aktualizace výkonu jednotky (2025) | 750 W | 600 W | 750 W | 600 W | 700 W | 600 W | 750 W | 600 W | 750 W |
| Aktualizace výkonu jednotky 2.0 (2026) | 750 W | 600 W | 750 W | 600 W | 700 W | 600 W | 750 W | 600 W | 750 W |
| Maximální podpora3 (%) | |||||||||
| Nastavení podvozku | 340 % | 340 % | 400 % | 400 % | 340 % | 340 % | 400 % | 400 % | 340 % |
| Aktualizace výkonu jednotky (2025) | 400 % | 400 % | 400 % | 400 % | 400 % | 400 % | 400 % | 400 % | 400 % |
| Aktualizace výkonu jednotky 2.0 (2026) | 600 % | 600 % | 600 % | 600 % | 600 % | 400 % | 600 % | 600 % | 400 % |
1 Vyšší výkonové hodnoty však znamenají také větší otěr a menší dojezd. Výkonové hodnoty pohonné jednotky si můžete tomu individuálně přizpůsobit pomocí aplikace eBike Flow.
2 Výrobce elektrokola může v továrním nastavení omezit maximální točivý moment. V aplikaci eBike Flow pak můžete nastavit pouze takový maximální točivý moment, jaký určil výrobce.
3 Maximální podpora závisí na zvoleném jízdním režimu, jeho individualizaci a na úrovni vlastního výkonu. Podpora až 600 % pouze do 15 km/h. K dispozici v jízdních režimech Race, Turbo, eMTB+, Cargo a Auto.
4 Standardní hodnota točivého momentu 60 Nm se vztahuje pouze na elektrokola vyrobená od října 2025. Starší elektrokola mají standardně 55 Nm, které lze aktualizací aplikace eBike Flow zvýšit na 60 Nm.
Často kladené otázky
Aktualizace výkonu jednotky z Bosch eBike Systems je bezplatná aktualizace softwaru, která zvyšuje výkonové hodnoty (točivý moment, výkon, podpora) vybraných pohonů Bosch chytrého systému. S aplikací eBike Flow si to můžete snadno udělat sami. V minulosti již proběhla první aktualizace výkonu jednotky, proto novou verzi nazýváme „Aktualizace výkonu 2.0“.
Vaše výhoda: rychlejší zrychlení a silnější podpora díky zvýšení maximálního točivého momentu až o 120 newtonmetrů a maximální podpory až o 600 %.
Aktualizace výkonu jednotky 2.0 je k dispozici pro následující pohony Bosch chytrého systému:
-
Performance Line CX Gen 5 (BDU384Y) dosahuje točivého momentu až 120 Nm a podpory 600 %.
-
Performance Line CX Gen 4 (BDU374Y) získává podporu až 600 %.
-
Performance Line CX-R (BDU386Y) dosahuje točivého momentu až 120 Nm a podpory 600 %.
-
Performance Line CX Race Limited Edition (BDU376Y) získává podporu až 600 %.
-
Cargo Line (BDU384Y) dosahuje točivého momentu až 120 Nm a podpory 600 %.
-
Cargo Line (BDU374Y) získává podporu až 600 %.
-
Performance Line PX (BDU347Y) získává podporu až 600 %.
-
V USA/na Novém Zélandu: Performance Line Speed (BDU388Y) získává podporu až 600 %.
-
V USA/na Novém Zélandu: Performance Line Sport (BDU347Y) získává podporu až 600 %.
Upozornění: Výrobce elektrokola může v továrním nastavení omezit maximální točivý moment. V aplikaci eBike Flow pak můžete nastavit pouze takový maximální točivý moment, jaký určil výrobce.
Aktualizace výkonu jednotky 2.0 může konkrétně zvýšit maximální točivý moment některých pohonů Bosch v chytrém systému na 120 Nm. Kromě toho lze u některých pohonů zvýšit maximální podporu při rychlosti do 15 km/h až na 600 %. Za tímto účelem stačí v aplikaci eBike Flow v nastavení uživatelských režimů jízdy nastavit posuvník podpory na hodnotu +5. K dispozici jsou jízdní režimy Race, Turbo, eMTB+, Cargo a Auto.
Vysoký točivý moment 120 Nm poskytuje podporu v situacích při jízdě, kdy je třeba vyvinout mimořádně vysoký výkon. Na elektrických horských kolech je jízda s nízkou kadencí šlapání výhodná ve velmi strmých a technických stoupáních. U elektrokol eCargo usnadňuje rozjezd do kopce s těžkým nákladem a pomáhá rychle dosáhnout stabilní rychlosti. Vyšší úroveň podpory 600 % znamená, že pohon elektrokola vykonává více práce a vyžaduje od jezdce menší úsilí. To je obzvláště užitečné při přepravě těžkých břemen, strmých stoupáních nebo po dlouhé trase, pokud by vám ubývaly síly.
Performance Line CX Gen 4 (BDU374Y) má maximální točivý moment 85 Nm, který nelze dále zvýšit. Pomocí aplikace eBike Flow je však možné zvýšit podporu až na 600 %. Za tímto účelem stačí v aplikaci eBike Flow v nastavení uživatelských režimů jízdy nastavit posuvník podpory na hodnotu +5. K dispozici jsou jízdní režimy Turbo, eMTB+, Auto.
Maximální točivý moment 120 newtonmetrů, odchylky jsou možné v závislosti na způsobu řazení. Vyšší hodnoty výkonu zároveň znamenají vyšší opotřebení a kratší dojezd – toto individuální rozhodnutí ponecháváme na vás. Výrobce elektrokola může maximální točivý moment omezit továrním nastavením. V aplikaci eBike Flow pak můžete nastavit pouze takový maximální točivý moment, jaký určil výrobce. K dispozici pro modely Performance Line CX-R (BDU386Y), Performance Line CX (BDU384Y) a Cargo Line (BDU384Y). Performance Line CX-R (BDU386Y) se bude i nadále standardně dodávat s parametry 100 Nm, 750 wattů a 400 % podpory. Performance Line CX (BDU384Y) se bude i nadále standardně dodávat s parametry 85 Nm, 600 wattů a 340 % podpory. Cargo Line (BDU384Y) se bude i nadále standardně dodávat s parametry 85 Nm, 600 wattů a 400 % podpory. Pro ideální rovnováhu mezi výkonem a požitkem z jízdy v poměru k opotřebení a dojezdu.
ZpětPodpora až 600 % pouze do rychlosti 15 km/h. Dostupné v jízdních režimech Race, Turbo, eMTB+, Cargo, Auto pro vybrané pohonné jednotky chytrého systému: Performance Line CX-R (BDU386Y), Performance Line CX Race Limited Edition (BDU376Y), Performance Line CX (BDU384Y), Performance Line CX (BDU374Y), Cargo Line (BDU384Y), Cargo Line (BDU374Y), Performance Line PX (BDU347Y). pouze v USA a na Novém Zélandu: Performance Line Speed (BDU388Y) a Performance Line Sport (BDU347Y). Podrobnosti o kompatibilitě vašeho elektrokola najdete v aplikaci eBike Flow. Pohonné jednotky jsou standardně dodávány s podporou max. 340 % nebo 400 % (v závislosti na pohonné jednotce). Pro ideální rovnováhu mezi výkonem a požitkem z jízdy ve vztahu k otěru a dojezdu.
Zpět








